Akademia e vampirëve - 1 View larger

Akademia e vampireve - 1

Richelle Mead BUE471

New product

Përshkrim i shkurtër

Vetëm një mik i vërtetë mund të të mbrojë nga armiqtë e pamoralshëm. Ky është thelbi i asaj që del gjatë leximit të librit të parë të serisë me gjashtë vëllime të “Akademia e vampirëve” i cili sapo është përkthyer në shqip. Ky është vëllimi i parë i serise me 6 libra

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Rreth librit

Liza Dragomir është një princeshë Moroi; - një njeri vampir me një cilësi të çmuar për të shfrytëzuar magjinë e Tokës. Ajo duhet të mbrohet në çdo moment nga Stigoit, vampirë të egër, njëri prej të cilëve nuk vdes kurrë. Nëpër damarët e Roza Hathaëay rrjedh gjak i përzier nga njeriu dhe vampiri. Ajo është mikesha më e mirë e Lizës të cilën e bën edhe atë një vampire. Roza i është përkushtuar një jete të rrezikshme për të mbrojtur Lizën nga Strigoi-t të cilët janë të vendosur për ta bërë atë pjesë të familjes së tyre.

Pas dy vjetësh liri, Roza dhe Liza tërhiqen zvarrë përsëri në Akademinë e Shën Vladimirit, një shkollorë për mbretërit vampir dhe kujdestarët e tyre, e cila gjendet e fshehur në pyjet e thella të Montanës. Por brenda portave të hekura të kësaj Akademie jeta është e mbushur plot rreziqe... dhe Strigoit janë gjithmonë aty.

Roza dhe Liza duhet të lundrojnë në botën e tyre të rrezikshme, të përballen me tundimet e dashurisë së ndaluar, të jenë vigjilente dhe të mos bien pre e djallit të pavdekshëm, i cili e bën Lizën njërën prej tyre...

Data sheet

pages340
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller