Një copë tokë nën qiell View larger

Nje cope toke nen qiell

Viktor Canosinaj BVC0026

New product

Përshkrim i shkurtër

Një sagë shqiptare që nis në shekullin XVI dhe vjen deri në ditët tona. Gjithçka e treguar nëpërmjet historisë së një familjeje dhe një fshati.

More details

12 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789992788194

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shqiptarët të përshkruar si pjella biblike me të mirat dhe të këqijat e tyre, trimërinë, nderin, urrejtjen, hakmarrjen, mercenarizmin, përçarjen deri në ndarjen tragjike që solli komunizmi. Historia e një familjeje shqiptare nëpër shekuj, ku të gjithë gjejmë diçka nga vetja jonë dhe nga rrënjët tona të dikurshme.Një sagë e treguar ndryshe.

                                     

Data sheet

pages272
ISBN9789992788194
Shtëpia botueseViktor Canosinaj
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri