Ëndrrat e anijes me vela View larger

Ëndrrat e anijes me vela

Viktor Canosinaj BVC0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Trajton botën e fëmijëve dhe të rinjve në kohën e diktaturës komuniste.

More details

887 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789992788189
Viti i botimit2008

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Familja e Lorikut bëhet viktimë e një dënimi të padrejtë: babai i tij, drejtor i një uzine, burgoset për sabotazh, ndërsa pjesa tjetër e familjes internohet në një fshat të humbur. Shkatërrohen shumë gjëra në jetën e Lorikut dhe motrës së tij më të vogël, pikërisht në moshën e tyre më të bukur. Por duhet mbijetuar dhe fëmijët bashkë me nënën e tyre arrijnë të mbijetojnë me shumë sakrifica e vuajtje.

                                      

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages164
ISBN9789992788189
Shtëpia botueseDyrrah
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri