Publicistike, studime dhe tekste, Vellimi III

Zef Valentini PL0008

New product

Përshkrim i shkurtër

Vepra e tij frymëzohej prej qëllimit të lartësimit të klasës intelektuale shqiptare drejt një koncepti më t'gjërë të jetës sociale në kultin e rregullit e frymës krenare të energjive, ngjyer në burimet më të thella të substancës etnike.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789994382748

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Koment nga Angela Cirrincione: Ai paraqitej vërtet si një gjykatës i sinqertë, stimulues e mjeshtër i pakrahasueshëm. Tash e shihnim të rreptë e të ngurtë, sa të ngjallte një ndjenjë të fortë nënshtrimi, më pas të butë e këshillues, si njëri prej miqve të tu më të mirë.Ja, aspekte të tillë e bëjnë atë ende dhe sot një mjeshtër të vërtetë të edukimit, i cili me heshtjen dhe ashpërsinë e opinionit të shtynte ta ponderoje e të ishe gjithmonë syçelët përpara paraqitjes së punës për gjykim, por ndërkaq me bujarinë e shpirtit dhe me përkujdesin atëror, të ndihmonte në davaritjen e të gjitha dyshimeve, duke të ofruar këshilla e sugjerime të cilat, në tërësinë e tyre, falë dhe të kuptuarit dashamirës, e transformonin menjëherë nga mësues në një bashkëpunëtor të çmuar e inkurajues.

Data sheet

ISBN9789994382748
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër