Vajza e madhe Shiko më të madhe

Vajza e madhe

Danielle Steel BUE214

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë roman të ndjerë, Danielle Steel i thur lavde virtytit të bukurisë ndërsa shtjellon çështje të tilla si pesha, imazhi vetjak, marrëdhënia mes motrave dhe familja.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në romanin «Big Girl – Vajza e madhe». Steel i thur himn virtytit të bukurisë, ndërsa depërton thellë në problemet që rrjedhin nga marrëdhëniet në familje dhe ato mes motrash. Një vajzë e vogël e shëndoshë, me flokë të verdhë e sy bojë qielli, me pamje të zakonshme, Viktoria Doson është ndjerë gjithmonë e veçuar nga familja, veçanërisht për ndjeshmërinë ndaj pamjes së saj të jashtme në një qytet si Los Anxhelos. Ia ati është i gjatë dhe elegant, ndërsa e ëma – një bukuroshe brune, po ashtu. Ndërkaq ndohen mjaft të zhgënjyer nga pamja e vajzës së madhe... Asaj i pëlqen profesioni i mësueses, e adhuron punën me nxënësit, pavarësisht  tensionit të përhershëm me prindërit për zgjedhjet e saj «të gabuara», sipas tyre. Ndërkaq e motra shpall fejesën me një djalë mjaft të pasur.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe221
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKozeta Çuadari