Dekorata View larger

Dekorata

Danielle Steel A-002657

New product

Përshkrim i shkurtër

Ngjarjet, për të cilat mund ta shquanin dhe nderonin atë, kishin ndodhur para shumë kohësh gjatë luftës. Këta kapituj të jetës së saj të kaluar u bënë kujtime të vagëlluara.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928291165
Viti i botimit2019

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gaeli mendonte rrallë për to, nëse nuk merrje parasysh ato çaste, kur Delfina e pyeste, gjë që ndodhte rrallë. Ajo e njihte mirë gjithë historinë dhe trimëria e gjyshes ishte për të motivimi më i fuqishëm dhe burim frymëzimi.

Gjyshja u bë një shembull i mrekullueshëm i individit, që, sipas mendimit të saj, duhet të bëhej secili.

Dhe, nuk kishte rëndësi nëse qeveria do t’i korrigjonte gabimet e veta ose jo, nëse do të kujtohej ndonjëherë ose jo, do të dekoronte dikë apo jo - në sytë e mbesës ajo ishte heroinë, ashtu si shumë të tjerë gjatë pushtimit të Francës nga gjermanët shtatëdhjetë vjet më parë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages306
ISBN9789928291165
Shtëpia botueseThe award
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra
I ri1