Net pa gjumë, puthje për mëngjes View larger

Net pa gjume, puthje per mengjes

Matteo Bussola BDI0316

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vjen në shqip pas suksesit që ka pasur tek lexuesit italian dhe më tej. Romani ka funksion të shumëfishtë, edhe edukative, pasi trajton mjeshtrisht marrëdhëniet prind – fëmijë. Si i tillë ai rekomandohet kryesisht për baballarët. Përkthimi është bërë nga gazetari dhe përkthyeri i njohur Erion Kristo

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217738

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

VLERËSIME

“Një lexim i përsosur për të gjitha stinët, që do t'u mundësojë prindërve, veçanërisht baballarëve, të reflektojnë mbi përvojat e tyre për rritjen e fëmijëve". Library Journal

"Një libër ironik dhe prekës për magjinë e të qenit baba. Matteo Bussola ka aftësinë të rrëfejë jetën e përditshme në një mënyrë kaq të natyrshme, me një gjuhë kaq bindëse dhe të përzemërt, me një saktësi kaq të ëmbël, sa të na bëjë të mendojmë: po, ndonjëherë, letërsia luan kukamshefti në botën e gjërave të vogla". Giulio Mozzi

"Bussola ka shkruar një koleksion ngjarjesh mallëngjyese për jetën e tij kozmopolite në Veronë, me gruan dhe tri vajzat e vogla. Ajo që ka filluar si një ditar në Facebook, është shndërruar në bestseller në Itali dhe gjetkë.”

-Booklist

Për më shumë, shih videon tek linku:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages183
ISBN9789928217738
Shtëpia botueseNotti in bianco, baci a colazione
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErion Kristo
RomanPsikologjik
I ri1