Libri i Baltimorëve View larger

Libri i Baltimoreve

Joël Dicker BD0545

New product

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994305445

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Deri në ditën e fundit të Dramës, kishte dy familje Goldmanë, Goldmanët e Baltimorës dhe Goldmanët e Montklerit. Goldmanët e Montklerit, nga të cilët rrjedh Markus Goldman, autori i librit "E vërteta mbi çështjen Harry Quebert"janë një familje e shtresës së mesme, që banojnë në një shtëpi të vogël në Montkler, pranë Nju Xhersit. Goldmanët e Baltimorës janë një familje e pasur, që jeta u buzëqesh për gjithçka jetojnë në një shtëpi luksoze në një periferi të pasur të Baltimores, dhe të cilëve Markusi iu kushton një admirim pa kufi. Tetë vjet pas Dramës, Markusi vendos që kësaj radhe të tregojë historinë e familjes së tij, kur në shkurt të vitit 2012 ai largohet nga dimri njujorkez për në nxehtësinë tropikale të Boka Ratonit, në Florida, ku do t'i shtrohet punës për romanin e tij të ardhshëm. Në mëshirën e kujtimeve të rinisë së tij, Markusi i rikthehet jetës dhe fatit të Goldmanëve të Baltimores dhe magjepsjes që ai provoi dikur për këtë familje të Amerikes së pasur, mes pushimeve në Majami, shtëpisë verore në Hamptons dhe çapkënllëqeve në shkollat private. Por vitet kalojnë dhe shkëlqimi i Baltimorëve shkërmoqet gjithmonë e më shumë me afrimin e Dramës. Deri në diten kur gjithçka përmbyset Ndërsa një pyetje e përndjek Markusin që nga ajo kohë. Çfarë ndodhi me të vertetë me Goldmanët e Baltimorës?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages432
ISBN9789994305445
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 22
PërkthyesiMargarita Skënderi
RomanSagë&Histori
I ri1