Tokë e Premtuar View larger

Toke e Premtuar

Erich Maria Remarque FNK0262

New product

Përshkrim i shkurtër

Shkruar nga romancieri gjermano-amerikan Erich Maria Remarque, ky libër kryesisht tregon historinë e një grupi çifutësh të detyruar në mërgim në Shtetet e Bashkuara.

More details

This product is no longer in stock

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në periudhën antisemitizëm të Hitlerit, ata fatmirësisht ikin nga gjurma e Waffen-SS, kalojnë Udhëtimin e Kryqëzimit të Virgjëreshës Mari, kapërcejnë shumë vështirësi dhe më në fund arrijnë në Nju Jork me sukses, duke përfunduar arratisjen e afërt. Megjithatë, Shtetet e Bashkuara nuk janë një parajsë. Romani fokusohet në shtetin e tyre të gjallë dhe gjendjen mendore në Shtetet e Bashkuara.