Léon Rey… dhe guret filluan te flasin

Luan Rama LUR0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Rey ishte një nga «ambasadorët» e kultures shqiptare në vitet ’30 në Perëndim.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër është një jetëshkrim rreth figurës së arkeologut Leon Rey dhe zbulimit të Apolonisë së Fierit, qytezës antike dikur me famë në kohën helenike dhe romake, ku kishte studjuar dhe vetë Octave, i cili do të shpallej perandori i parë i Romës. Në këtë libër autori i referohet kërkimeve të Rey-t gjatë 16 vjet në Apolloni, gjetjeve të ndryshme dhe inforacioneve të pasura shkencore që ai i botoi në revistën e tij ALBANIA.

Data sheet

pages250
Shtëpia botueseGlobus R
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri