Shkëlqimi i meteorëve View larger

Shkelqimi i meteoreve

Luan Rama LUR0006

New product

Përshkrim i shkurtër

Fate artistësh, fate njerëzore, jeta në artin e filmit. Shpesh ato u ngjajnë kalimit të meteorëve në qiellin e kohës, drita e të cilave ngjiz në kujtesën e njerëzimit. Eshtë forca e artit.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një ese mbi lojën e aktoreve franceze pas viteve ’50 e deri në ditët tona, interpretimet e tyre në sheshin e xhirimit, krijimi i rolit, metodat e ndryshme të tyre për mishërimin e rolit, marrëdhëniet me regjisorin, si dhe gjykime të regjisorëve të ndryshëm për to, nga koha e “Nouvelle Vague » deri me aktoret e ditëve tona. Ato quhen Simone Signoret, Brigitte Bardot, Jeanne Moreau, Annie Girardot, Catherine Deneuve, Isabelle Hupert, Juliette Binoche, Monica Belluci, etj.

Data sheet

pages316
Shtëpia botueseGlobu R
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri