Vera, ky nektar i hyjnive dhe i njeriut

Luan Rama LUR0029

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është trajtuar si libër arti, me format të madh dhe me shumë ilustrime qël idhen me verën nëpër historinë njerëzore.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9791094814109

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në pjesën e parë të librit janë udhëtimet e autorit në vendet e prodhimit të verërave më të mira të Francës si dhe një historik i verës në Francë. Pjesa e dytë është çfarë kanë shkruar për verën mjeshtrit e mëdhenj të prozës letrare dhe si i kanë kënduar verës poetët e mëdhenj botërorë, ilustruar këtu me pikturat e piktorëve më të njohur në historinë e pikturës botërore.

Data sheet

ISBN9791094814109
Shtëpia botueseLes Livres Rama
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri