L’Albanie à l’ombre des bombes

Luan Rama LUR0019

New product

Përshkrim i shkurtër

Versioni frëngjisht i librit « Bonjour d’Albanie ». Një libër historik mbi zhvillimin e Luftës së Parë Botërore në Shqipëri me hapjen e Frontit të Lindjes ku Armata Franceze e Lindjes e gjeneral Sarrail zbarkoi në Selanik dhe ushtria franceze u vendos në zonën e Korçës, Pogradecit, Devollit, etj.

More details

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmes shumë dëshmive dhe kujtimeve të mbledhura në botime të ndryshme, e pasuruar kjo me shumë fotografi të kohës, jepen jo vetëm zhvillimet luftarake por dhe përshkruhet gjendja shpirtërore e ushtarëve franceze si dhe bashkëpunimi i çetave shqiptare me batalionet franceze. Autori është përpjekur të japë dëshmi të vetë francezëve për këtë luftë, mendimet dhe ndjenjat e tyre për shqiptarët dhe Shqipërinë, deri në ditën e Amnistisë dhe fundit të Luftës së Madhe, siç quhej në atë kohë.

Data sheet

pages347
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaFrengjisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri