Léon Rey…  dhe gurët filluan të flasin Shiko më të madhe

Léon Rey… dhe guret filluan te flasin

Luan Rama LUR0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rey ishte një nga «ambasadorët» e kultures shqiptare në vitet ’30 në Perëndim.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët250

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër është një jetëshkrim rreth figurës së arkeologut Leon Rey dhe zbulimit të Apolonisë së Fierit, qytezës antike dikur me famë në kohën helenike dhe romake, ku kishte studjuar dhe vetë Octave, i cili do të shpallej perandori i parë i Romës. Në këtë libër autori i referohet kërkimeve të Rey-t gjatë 16 vjet në Apolloni, gjetjeve të ndryshme dhe inforacioneve të pasura shkencore që ai i botoi në revistën e tij ALBANIA.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët250
Titulli origjinalGlobus R
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri