Mitterand - dhe zotërit vdesin gjithashtu View larger

Mitterand - dhe zoterit vdesin gjithashtu

Luan Rama LUR0026

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër mbi figurën e presidentit francez François Mitterand dhe kontributin e tij në historinë moderne të Francës, gërshetuar me jetën private të tij dhe historinë e dashurisë së fshehtë.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duke i kushtuar një kapitull më vete lidhjeve Francë - Shqipëri pas Luftës së Dytë Botërore e veçanërisht interesimit të tij për demokratizimin e Shqipërisë në fillimin e viteve ‘90 dhe takimet politike me liderët shqiptarë, bën që ky libër të ketë një optikë shqiptare mbi Mitteranin qe bashkë me gjeneralin De Gaulle, janë dy nga personalitetet më në zë të historisë së shekullit XX.

Data sheet

pages316
Shtëpia botueseNaimi
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri