Europeizmi si histori mendimi View larger

Online only

Europeizmi si histori mendimi

Liman Varoshi NA0047

New product

Përshkrim i shkurtër

Autori sjell në këtë libër tezën se koha e revolucioneve ka vdekur prej mbarimit të Luftës së Dytë Botërore, çështjet europiane nuk zgjidhen më me veprim në rrugë por me lëvizje mendimi. Libri "Europeizmi si histori mendimi", është i ndarë në tre kapituj. Kapitulli i parë Demokracitë perëndimore përgjatë procesit të rindërtimit pas Luftës së Dytë Botërore paraqet zhvillimet ndërkombëtare në fushat ekonomike, politike, sociale, monetare, si dhe sferat e marrëdhënieve ndërkombëtare me gjithë komplikueshmërinë dhe prapaskenat e tyre.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 36 01

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages336
ISBN978 9928 109 36 01
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë