Murgjit baziliane te Italise ne Shqiperi: Shenime per Himaren: shekujt XVI-XVIII View larger

Murgjit baziliane te Italise ne Shqiperi: Shenime per Himaren: shekujt XVI-XVIII

Nilo Borgia NA0011

New product

Përshkrim i shkurtër

Merita e parë e veprës së Borgia s qëndron në faktin se ajo përshkruan një ndër periudhat më të dendura të kulturës mbarëshqiptare, e cila patjetër duhet thelluar e studiuar më tej, duke mbetur një imperativ për historiografinë e sotme shqiptare. Merita e dytë ka të bëjë me kontributin e jashtëzakonshëm të njohurive që jepen nga burimet arkivore dhe dokumentet e shumta që botohen për të parën herë.

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 67 5

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages374
ISBN978 9928 109 67 5
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë