Udhëtim në botën e pikturës shqiptare View larger

Udhetim ne boten e piktures shqiptare

Luan Rama BAO0445

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një dritare e shkëlqyer për të gjithë fëmijët dhe të rinjtë që duan të njohin trashëgiminë e artë të pikturës shqiptare. E kuqja e Onufrit, Kostandin Shpataraku, Kol Idromeno me motrën Tone, Vangjush Mio, Abdurrahim Buza, Sadik Kaceli, Ibrahim Kodra. Botimi është në formë atllasi, i gjithi me ngjyra, ku ka edhe piktura të panjohura më parë të artistëve shqiptarë

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928029850

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

Data sheet

pages80
ISBN9789928029850
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1