Les territoires de l’âme View larger

Les territoires de l’âme

Luan Rama LUR0031

New product

Përshkrim i shkurtër

Libër poetik në gjuhën frënge me rreth 50 poezi që rrokin tema të ndryshme siç janë tema historike, sociale apo poezi kushtuar personaliteteve të ndryshme të letërsise dhe artit si Wild, Sartre e Beauvoir, apo një cikël me poezi dashurie. Në këtë libër, të ndarë me katër blloqe, përveç temës së emigrimit ka dhe një cikël poezish kushtuar piktorit Omer Kaleshi.

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

3 082 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages90
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaFrengjisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri