Bonjour d’Albanie, Luan Rama View larger

Bonjour d’Albanie, Luan Rama

Luan Rama LUR0018

New product

Përshkrim i shkurtër

Autori, permes letrave dhe ditareve të tyre, është përpjekur të japë dëshmi të vetë francezëve për këtë luftë, mendimet dhe ndjenjat e tyre për shqiptarët dhe Shqipërinë, deri në ditën e Amnistisë dhe fundit të Luftës së Madhe, siç quhej në atë kohë.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Mirëdita Shqipëri" është një libër historik, në gjuhën shqipe, mbi zhvillimin e Luftës së Parë Botërore në Shqipëri me hapjen e "Frontit të Lindjes" ku Armata Franceze e Lindjes e gjeneralit Sarrail zbarkoi në Selanik dhe ushtria franceze u vendos në zonën e Korçës, Pogradecit, Devollit, etj. Përmes shumë dëshmive dhe kujtimeve të mbledhura në botime të ndryshme, e pasuruar kjo me shumë fotografi të kohës, jepen jo vetëm zhvillimet luftarake por dhe përshkruhet gjendja shpirtërore e ushtarëve franceze si dhe bashkëpunimi i çetave shqiptare me batalionet franceze.

Data sheet

pages292
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri