Kontribute per kronologjine e historise se Shqiperise (395 – 595)

Zef Valentini PL0042

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789995657512

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Që në fund të viteve '80, At Karmelo Kapici pat dëshiruar botimin e "Opera omnia" të Valentinit, ç'ka, siç thotë ai, "do të ishte një ndërmarrje kolosale, pasi mjafton të sillen ndërmend vëllimet e "Aketeve shqiptaro – venete", ose të paktën të pjesës më të madhe të shkrimeve të tij, mbi të gjitha atyre shkrimeve minore ose të rralla e për pasojë të vështira për t'u konsultuar". Në fund të viti 2008, studiuesi i njohur italian Attilo Vaccaro thekson: "shpresoj që këto pritshmëri fisnike mund të rroken nga ndonjë botues dhe studiues shqiptar, për t'u afruar gjeneratave të ardhshme një guidë të madhe dhe të pasur për studimin, kërkimin dhe mësimdhënien e Albanologjisë". 

Data sheet

ISBN9789995657512
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiIlirjana Angoni