Cmim i reduktuar! Kontribute për kronologjinë e historisë së Shqipërisë (395 – 595) Shiko më të madhe

Kontribute për kronologjinë e historisë së Shqipërisë (395 – 595)

Zef Valentini PL0042

Libër i ri

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789995657512

1 275 Lekë

-15%

1 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Që në fund të viteve '80, At Karmelo Kapici pat dëshiruar botimin e "Opera omnia" të Valentinit, ç'ka, siç thotë ai, "do të ishte një ndërmarrje kolosale, pasi mjafton të sillen ndërmend vëllimet e "Aketeve shqiptaro – venete", ose të paktën të pjesës më të madhe të shkrimeve të tij, mbi të gjitha atyre shkrimeve minore ose të rralla e për pasojë të vështira për t'u konsultuar". Në fund të viti 2008, studiuesi i njohur italian Attilo Vaccaro thekson: "shpresoj që këto pritshmëri fisnike mund të rroken nga ndonjë botues dhe studiues shqiptar, për t'u afruar gjeneratave të ardhshme një guidë të madhe dhe të pasur për studimin, kërkimin dhe mësimdhënien e Albanologjisë". 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995657512
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiIlirjana Angoni