Libra per kuptimin e jetes

Grup autorësh A-005069

New product

Përshkrim i shkurtër

Që të zbulosh kuptimin e jetës, është mbase ndër gjërat më të vështira për këdo. Prandaj kemi përzgjedhur një set me librat e dy prej autorëve më të njohur më idetë dhe shembujt domethënës: Një psikiatër që ka themeluar teorinë e logo-terapisë dhe një neuro-kirurg brilant të kohës tonë, i cili ka bërë një reflektsion të thellë rreth kuptimit të jetës vetëm pak muaj para se të ndahej nga jeta për shkak të një sëmundje të pashërueshme.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Viti i botimit2020

1 620 Lekë

-10%

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

1. “Ne kerkim te kuptimit” nga Viktor E. Frankl

Libri "Në kërkim të kuptimit në jetë", shkruar nga Viktor Frankëlli, është një nga veprat më madhështore të epokës sonë. Në përgjithësi, nëse një libër ka një fragment, një ide që mbart fuqinë për të transformuar jetën e njeriut, kjo është një arsye e mirë për ta lexuar, për ta rilexuar dhe për ta vënë në reshtin e parë të raftit. Ky libër ka shumë fragmente të tilla. Para së gjithash, ky është një libër për mbijetesën.

2. “Kur fryma behet ajer” nga Paul Kalinithi

Ky libër është shkruar nga një neurokirurg brilant si Paul Kalinithi i cili në një moment të jetës mësoi se ditët e tij në këtë botë ishin të numëruara. Në përpjekjen për të lënë një gjurmë pas për vajzën e tij, për familjen dhe miqtë, la këtë libër memuar i cili mbi të gjitha është një rrëfim i rrallë mbi pyetjen thelbësore se çfarë e bën një jetë me vlerë?

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1