Fabulat me te bukura View larger

Fabulat me te bukura

Grup autorësh JB0015

New product

Përshkrim i shkurtër

La Fonteni i ka fabulat fantastike, por kur botimi është në një cilësi të lartë, fëmijët i shijojnë më shumë dhe e mbajnë më gjatë librin në duar. Nëse do që djali/vajza juaj ta shijojë zgjuarsinë, ironinë, sarkazmën dhe mjeshtrinë e vargut të fabulistit më të madh të të gjitha kohërave, zgjidhja më e mirë është “Fabulat më të bukura”, një botim special i Aeditions

More details

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN978 999 56 41 146

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbledhja më e plotë në shqip e fabulave të La Fontenit! Me ilustrimet e mrekullueshme dhe me shqipërimin e përkryer, të mahnisin me dinamikën, freskinë, satirën dhe vërtetësinë që karakterizon veprën e fabulistit gjenial.

Fabulat e Jean de La Fontain vijnë në një botim luksi, të përshtatshëm për përdorimin e fëmijës:

Fabulat janë të përkthyera nga dy mjeshtra të letrave shqipe, Andon Zako Çajupi dhe Virgjil Muçi. Pjesë e vlerave të librit janë edhe ilustrimet, të cilat janë realizuar nga Philipe Salembier.

Në libër janë përzgjedhur 40 familjat ku La Fontain ka përcjellë gjithë inteligjencën, ironinë, sarkazmën dhe mjeshtrinë e rrëfimit të fabulave, të cilat pse jo, duhet të bëhen pjesë e fantazisë dhe e jetës së fëmijës tuaj.

Data sheet

pages118
ISBN978 999 56 41 146
Shtëpia botueseAeditions
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri