Sagat e veres 2023

Grup autorësh SET0175

New product

Përshkrim i shkurtër

Sagat romanore pelqehen gjithnje e me teper nga lexuesit, - sidomos gjate veres, - sepse koha eshte me nge. Per t’ju zhytur ne dimensionet me te thella te historive romanore, ne kemi sjelle dy libra ne nje set ju ju te dashur lexues.

More details

11210 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 340 Lekë

-10%

2 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“T’ja themi presidentes” nga Jeffrey Archer

https://bukinist.al/sq/ombra-gvg/14410-t-ja-themi-presidentes.html

 

“Ëmbëlsia e harresës” nga Kristin Harmel

https://bukinist.al/sq/drame-tragjedi/15111-embelsia-e-harreses.html

Duke zbuluar ngjarjet e tmerrshme të Holokaustit, ajo kupton vullnetin mahnitës të gjyshes për të duruar shumë në një botë të çmendur. Dhe për të ribashkuar dy të dashuruar, të ndarë nga tmerret e luftës, gjithçka që do t’i duhet është guximi dhe besimi.

Houp Mekena-Smith, tashmë në moshën tridhjetë e gjashtëvjeçare, ka kaluar disa ngjarje shumë të trishtuara në jetën e saj. Ka humbur të ëmën nga kanceri. I shoqi e braktisi. Llogarinë bankare e ka pothuajse të zbrazur. Ëndrrën e saj për t’u bërë avokate e ka harruar prej kohësh. Po përpiqet të mbajë në këmbë biznesin familjar që është në prag të dështimit në Keip Kod dhe po rrit me sakrifica të bijën: një adoleshente e trazuar.

Mejmi, gjyshja e dashur e Houpit, e lindur në Francë, po largohet nga kjo botë mes mjegullës së Alzajmerit. Por, në një çast të rrallë kthjelltësie, Mejmi e kupton se, nëse nuk i tregon Houpit për të kaluarën, sekretet që ajo ka mbajtur për kaq shumë vite, shumë shpejt do të humbasin përgjithmonë. Si rastësisht, ajo zbulon fragmente misterioze të një historie tragjike në Parisin e Luftës së Dytë Botërore. Me një listë emrash në dorë, Houpi niset për në Francë për të zbuluar një mister shtatëdhjetëvjeçar.

Ajo që vijon është “historia magjepsëse dhe plot ndjenja të forta e brezave që luftojnë për të mbijetuar (Publishers Ëeekly), teksa Houpi bashkon pjesë-pjesë të kaluarën e gjyshes së saj.

Data sheet

Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1