Specials

Oferta -30% There are 35 products.

per page
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  “Belbëzimi, mbajtja e gojës” është një ribotim i përditësuar pas 17 vjetësh nga botimi i parë. Në këtë libër do të gjeni gjithë informacionin e nevojshëm për belbëzimin dhe një metodë për korrigjimit e tij te të rriturit. Për problemet në të folur te fëmijët lexoni “Zhvillimi i komunikimit dhe shmangia e belbëzimit te fëmijët 2 deri 6 vjeç” i të njëjtit...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  “Zhvillimi i komunikimit dhe shmangia e belbëzimit te fëmijët 2-6 vjeç” është një guidë për prindërit e shqetësuar se mos fëmija i tyre ka probleme me zhvillimin në komunikim dhe sidomos me belbëzimin. Ky është libri i dytë i të njëjtit autor, i cili ka një eksperiencë personale me belbëzimin.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Një histori që i kushtohet fëmijëve ndryshe, botës së tyre të vecantë, vetëbesimit dhe fantazisë.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  425 Lekë 500 Lekë -15% In Stock

  Një libër me ushtrime dhe lojëra për klasën e katërt. Shumë ushtrime dhe lojëra për të mos harruar ato që ke mësuar gjatë vitit.

  425 Lekë
  500 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky roman është një eksperimentim narrativ bazuar mbi një tekst mitobiografik, të cilin e ka realizuar nën frymëzimin e shkollës milaneze të romanit. Ky libër botohet njëherësh edhe në italiasht edhe në shqip. Autori ka fituar çmimin ndërkombëtar Montefiore në vitin 2016 me librin e tij Codice Kanun.  

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky roman është magjepsës, tejet origjinal, i shkruar bukur, me fantazi dhe zbulime befasuese. Megjithëse voluminoz lexohet me një frymë, sepse aventurat e heroit të vockël janë prekëse dhe me imagjinatë. Tobi është një hero i vërtetë. Mbajeni mirë mend emrin e tij, sepse tashmë ai bën pjesë në panteonin e personazheve të mirënjohur aventurat e të cilëve...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Romani biografik i shkruar nga Loreta Vaso sjell historinë reale të mjekes së njohur Lindita Beqiri Mezini, duke zbuluar hap pas hapi dramat e një personazh real, një gruaje që nuk është dosido. “Doja shumë të shkruhej historia reale e jetës sime ‘lakuriqe’, për të përcjellë mesazhe tek ato nëna, gra, vajza që në jetë mund të kenë kaluar situata të...

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  “Në garë me veten” vjen në formën e një udhërrëfyesi që mban plot mësime jete, të nxjerra nga një përvojë e gjatë dhe përballje sfiduese.  Në këtë libër do të zbuloni sekretet e mendjes që di të përballet me çdo vështirësi, dhe që çdo gur e përdor për të ngritur mure suksesi. Lëreni veten të lirë dhe niseni këtë rrugëtim me besimin se, më në fund, ka...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Analiza dhe ese mbi ekonominë, shqiptarët dhe marrëdhëniet në Ballkanin Perëndimor. Autorja ka vendosur që të ardhurat që do të vijnë nga shitja e këtij libri do të përdoren për blerjen e librave për shkollat shqipe në zonat e Medvegjës, Bujanovcit dhe Preshevës në Serbi. Çdo lexues që e blen këtë libër, njëherësh kontribuon edhe për pasurimin e...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Termi "Shekspirotët" bën lidhjen mes nesh dhe veprës së Shekspirit, veçanërisht ato që dramaturgu i ka vendosur në Ilirinë e dikurshme. E prapë këto nuk janë tregime sociale. Ato vizatojnë një popullatë paralele me tonën; janë personazhe të sotme, por që udhëtojnë nëpër peizazhin shekspirian.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Në këtë libër janë përfshirë kapitulli i dytë dhe i tretë i volumit të parë të njërës prej veprave të Xhorxh Finlejt "Historia e Revolucionit Grek" botuar në vitin 1861, të titulluara përkatësisht “Shqiptarët” dhe “Sulltan Mahmudi dhe Ali Pasha i Janinës”.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky eshte nje liber komiks (me grafika) qe sjell nje drame njerezore me banoret e zones se Stacionit te Trenit, shumica popullesi e komunitetit rom, te cilet i nxorren nga banesat e tyre

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ky roman shënon një sprovë të rëndësishëm për letërsinë feministe shqiptare: Eralda Baze vjen me librin e parë për lexuesit, por përmes këtij romani shpalos mjeshtri në rrëfim, guxim në thyerjen e tabuve, zhdërvjelltësi ngritjen në art të gjuhës së rrugës dhe kulturë në profilizimin e realitetit dhe personazheve, sidomos femrave, - të cilat kthehen në...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  "Trëndafila dhe qiparisa" nga Ornela Musabelliu është një koleksion magjepsës tregimesh që ndërthuren mes bukurisë dhe kompleksitetit të emocioneve njerëzore, të vendosura në sfondin e një kopshti mistik. Botuar në mars 2024, ky libër përmban tregime për dashurinë, humbjen dhe kalimin e pashmangshëm të kohës, duke portretizuar personazhe aq të ndryshme sa...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë In Stock

  Një udhërrëfyes për teorinë dhe praktikën televizive    

  1 800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Pas suksesit qe pati me romanin “Dielli me perendon ne Lindje”, Eralda Baze vjen me nje roman tjeter para lexuesve: “Zambaku i kanionit”. Edhe kete radhe ve ne pah problemet me therese te tranzicionit shqiptar, te cilat trajtohen estetikisht permes mjeshtrise si rrefimtare. 

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky është një letërkëmbim i pazakontë, i natyrës komike mes dy personazheve të shquara të kulturës, Dritëro Agolli dhe Gaqo Veshi, të cilët fshihen pas personazheve të njohura si Bamkë Çomaga dhe Hyskë Borobojka. Libri shoqërohet me karikatura, të cilat e bëjnë më të këndshëm këtë libër

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  “Ti je gjuha që flet” është ndër botimet fare të rralla teorike në shqip mbi tipologjinë gjuhësore. Afërmendsh që koncepti “tipologji” gjendet në ravgimet gjuhësore albanologjike, por vetëm si term i gjuhësisë historiko-krahasuese apo asaj të arealeve.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër vjen si botim anastatik i vitit 1934 nga libraria "Drita", Korçë.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë In Stock

  Për Magjistarin OZ ka shumë libra. Por, në këtë botim të veçantë, përralla e tij vjen e shoqëruar me ilustrime fantastike, të cilat do t’ju pëlqejnë vogëlushëve të vegjël.

  200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Në librin “ Kolovargje” të serisë “ Luaj dhe shkruaj” vjershat marrin ngjyrat e natyrës dhe formën e lojërave më të dashura për fëmijët. Vogëlushët mësojnë si të vizatojnë me vargje apo si të shndërrojnë vargjet e vizatuara në vjershë, duke shprehur tërë imagjinatën dhe fantazinë e tyre.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Vendet e studiuara janë kryesisht Gjermania dhe Anglia, të cilat së bashku me Francën, ushtrojnë një influencë të madhe mbi të drejtat e mbarë botës.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Detyrimet janë një pjesë thelbësore e të drejtës, bazat e të cilave duhet të njihen nga të gjithë ata që merren me çështjet juridike.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Edhe rusët e vlerësojnë madhështinë e heroinë tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Një vepër e rrallë, e shkruar në shekullin e XVI, ka mbetur në fondin e veprave kushtuar kësaj figure madhore, ku një autor anonim e përcjell me admirim të veçantë figurën e tij, përmasën e tij dhe rolin në luftë për mbrojtjen e trojeve arbnore nga pushtuesi osman....

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
Showing 1 - 32 of 35 items