Mesim - besimi 8 - per klasen e tete te shkolles 9 - vjecare View larger

Mesim - besimi 8 - per klasen e tete te shkolles 9 - vjecare

Shevko Sulejmanoviç, Esma Kapetanoviç MAS0053

New product

Përshkrim i shkurtër Materiali i klasës së tetë është matrioshka e sipërme e kësaj kolane botimesh. Me një gjuhë më të pasur materiali shkollor shtjellon kuptimin dhe nevojën e fesë. Është feja që ndihmon njeriun që të pranojë realisht rrethanat ku jetojmë, për të mos ju nënshtruar fatkeqësive dhe vështirësive që sjell jeta e përditshme. Feja ka qenë pasuese e rregullt e njeriut në Tokë. Materiali na plotëson njohuritë fetare më Sheriatin, me Kuranin dhe rëndësinë e leximit të tij, Hadithin, dashurinë ndaj të dërguarit të Allahut. Një kapitull i rëndësishëm i materialit është edhe ai i edukimit dhe sjelljes ndaj natyrës, apo respektimit të të moshuarve. Ky vëllim është i fokusuar në mësimin e normave etike islame.

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243942

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages192
ISBN9789928243942
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka