Mesim - besimi 7 - per klasen e shtate te shkolles 9 - vjecare View larger

Mesim - besimi 7 - per klasen e shtate te shkolles 9 - vjecare

Muharrem Omerdiç, Fahira Kalajxhisalihoviç MAS0052

New product

Përshkrim i shkurtër Në kuadër të ciklit didaktik të MësimBesimit vjen vëllimi i shtatë, për klasën e shtatë të shkollës 9vjeçare. Ashtu si dhe në vëllimet pararendëse, edhe në këtë vëllim parashtrohen në përmasa didaktike themelet e besimit islam si dhe njohuria e nevojshme për to. Ky vëllim gjithashtu paraqet edhe aspekte të tjera të jetës së besimtarëve si mirënjohja, sinqeriteti dhe marrëdhëniet mes njerëzve, si dhe rregullat që i rregullojnë këto marrëdhënie. Ky vëllim kërkon të nxisë studentët për njohjen e identitetit të tyre fetar, si dhe krenarinë që duhet të kenë për këtë njohje.

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243768

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages168
ISBN9789928243768
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka