Reduced price! Vepra e Kadarese ne shtate vellime View larger

Vepra e Kadarese ne shtate vellime

BO0555

New product

Përshkrim i shkurtër

Shtepia botuese “Onufri” ka sjelle ne nje format tjeter te gjithe krijimtarine e shkrimtarit te shqua, Ismail Kadare, permbledhur ne 7 vellime, te cilat jane botuar nen kujdesin e vete autorit. Jane 75 vepra te Kadarese te perfshira ne kete kolane, ku jane vendosur romanet, tregimet, poezite, eseistika dhe intervista te ndryshme.

More details

11103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri

44 100 Lekë

-10%

49 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kolana me shtate vellime permban veprat si me poshte:

Vëllimi i parë

Në dheun e panjohur

Mjegullat e Tiranës

Ditë kafenesh

Qyteti pa reklama

Gjenerali i ushtrisë së vdekur

Përbindëshi

Lëkura e daulles

Rrethimi

Kronikë në gur

Nëntori i një kryeqyteti

 

Vëllimi i dytë

Prilli i thyer

Pallati i ëndrrave

Kamarja e turpit

Kush e solli Doruntinën

Ura me tri harqe

Komisioni i festës

Viti i mbrapshtë

Krushqit janë të ngrirë

Qorrfermani

Dosja H.

Breznitë e Hankonatëve

Muzgu i perëndive të stepës

 

Vëllimi i tretë

Dimri i vetmisë së madhe

Koncert në fund të stinës

Poezi dhe poema

 

Vëllimi i katërt

Nata me hënë

Hija

Vajza e Agamemnonit

Pasardhësi

Piramida

Spiritus

Lulet e ftohta të marsit

Tri këngë zie për Kosovën

Shkaba

Aktori

Çështje të marrëzisë

Aksidenti

 

Vëllimi i pestë

Stinë e mërzitshme në Olymp

Sorkadhet e trembura

Proza e shkurtër

Darka e gabuar

E penguara

Kukulla

 

Vëllimi i gjashtë

Autobiografia e popullit në vargje

Ftesë në studio

Ardhja e Migjenit në letërsinë shqipe

Eskili, ky humbës i madh

Dantja i pashmangshëm

Hamleti, princi i vështirë

Don Kishoti në Ballkan

Makbeth

Zemërimi i Akilit

Historia e tjetrit

Legjenda e legjendave

Kushëriri i engjëjve

Arti si mëkat

Një prill për Fredin

Nga një dhjetor në tjetrin

Dialog me Alain Bosquet

Tri biseda me Eric Faye

 

Vëllimi i shtatë

Pesha e kryqit

Ra ky mort e u pamë

Unaza në kthetrat e shkabës

Kohë barbare

Poshtërimi në Ballkan

Bisedë në “Hylli i Dritës”

Baroni Groult

E vërteta që del nga qilarët

Identiteti europian i shqiptarëve

Çlirimi i Serbisë prej Kosovës

Mosmarrëveshja

Coffeehouse days

Mëngjeset në Kafe Rostand

Mozaikal

Kur sunduesit grinden

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1