Nene Dana View larger

Nene Dana

Danielle Steel BD0433

New product

Përshkrim i shkurtër

Biografia jetës së një balerine ruse si mësuese e mjekut të Carit. Një periudhë gripi i sjell ata së bashku, bëhen qendra e pallatit mbretëror, një abortim, pastaj revolucioni i ndan ata dhe ajo ikën në Amerikë.

More details

897 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992750383
Viti i botimit2003

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Danielle Steel lindi më 14 gusht 1947 në New York City, është shkrimtare amerikane e romaneve romantike. Romanet e Danielle Steel janë shitur në miliona kopje një dhjetëra gjuhë dhe kanë patur gjithmonë një vend mes librave më të shitur që nga vitet 80. Steel e filloi karrierën e vet profesionale në mardhëniet publike dhe reklama, para se të fillonte të shkruante romane herët në vitet 70. Shumë nga romanet e saj janë kthyer edhe në filma televiziv të suksesshëm. Ajo ka shkruar gjithashtu një seri librash për fëmijë si dhe disa libra joletrar, përfshirë librin Një yll që shkëlqen i vitit 1998, një libër dedikuar të birit Nick Traina, i cili vrau veten në moshën 19 vjeçare pasi luftoi abuzim me drogën dhe sëmundjet mendore. Deri në vitin 2005, romanet e saj janë shitur në 530 milionë kopje. Romanet e saj kanë ruajtur shkallën e librit më të shitur te Neë York Times për më shumë se 390 javë radhazi dhe 22 prej tyre janë adoptuar për televizion. Në 2001 ajo u shpall njëra nga 30 gratë më të pushtetshme të Amerikës nga Ladies' Home Journal. Në vitin 1997, pasuria e saj vlerësohej në 600 deri 800 milionë dollarë. Sot kjo shifër është dyfishuar.Librat e saj janë përkthyer në 28 gjuhë dhe mund të gjehen në 47 vende në të gjithë botën.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages256
ISBN9789992750383
Viti i botimit2003
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEvis Cerga
VendodhjeTirane