Inati View larger

Inati

Philip Roth SB0044

New product

Përshkrim i shkurtër

Inati, rrëfenja për arsimimin e një të riu mes mundësive tmerruese dhe pengesave të pashpjegueshme të jetës, është një kontribut i fuqishëm në zhbirimin që Roth i bën ndikimit të historisë amerikane mbi jetën e individit të brishtë.

More details

883 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978-99943-891-2-4
Viti i botimit2009

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Është viti 1951, viti i dytë i Luftës Koreane. Markus Mesner nga Njuarku, Nju Xhersi, po fillon vitin e dytë në kampusin pastoral konservativ të Kolegjit Uajnsburg të Ohajos. Përse ndodhet aty? Sepse i ati, kasapi i palodhur i lagjes, duket se është marrosur nga frika, ankthi dhe rreziqet e moshës, rreziqet e botës, rreziqet që sheh në çdo cep për djalin e tij të dashur.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages188
ISBN978-99943-891-2-4
RedaktoriNikoleta Kovaçi
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Bega