Specials

Ofertat e javes There are 25 products.

 • Quick view
  1 050 Lekë 1 500 Lekë -30% In Stock

  Sikundër nënkuptohet nga titulli, Garcia Márquez ka shkruar roman për dashurinë, për dashurinë me të gjitha fytyrat e saj: dashuri rinore, dashuri bashkëshortore, dashuri romantike, dashuri të mishit, dashuri, madje, edhe me shenjat e kolerës. Për më tepër, ai ka shkruar një vepër arti që rrezaton një humanizëm të atillë, që lexuesit do ta ruajnë thellë...

  1 050 Lekë
  1 500 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  980 Lekë 1 400 Lekë -30% In Stock

  Bukuria ndjellëse dhe madhështore e Alpeve italiane është sfondi i takimit të parë të Enzës, një vajzë e bukur me këmbë në tokë, dhe Çiros, një djalosh i shkathët që jeton në një manastir murgeshash

  980 Lekë
  1 400 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë 500 Lekë -30% In Stock

  Ky roman mbetet një nga alegoritë më të mëdha politike të të gjitha kohërave... Është një libër për këdo dhe çdo njeri, me shkëlqimin e tij të pazbehur edhe pas pesëdhjetë vjetësh

  350 Lekë
  500 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  693 Lekë 990 Lekë -30% In Stock

  Në këtë vepër Balzaku trajton një temë me tematikë shoqërore që prek shtresat e ulëta të popullsisë që si gjithmonë lidershipit shtetëror dhe aristokracisë nuk interesohen fare për to . Ngjarja vendoset në "Pensionin Familiar" pronë e trashëguar e zonjës Voker e cila jetonte pa të shoqin e vdekur prej disa vitesh tashmë.

  693 Lekë
  990 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  490 Lekë 700 Lekë -30% In Stock

  “Jehonat e Parisit” janë një dokument me interes të  madh  që  mbulon  një  aspekt  të  romancierit luzitan  të panjohur  deri  më  sot  nga  publiku  i gjuhës kastilajne. Eça është një shtegtar me kulturë të gjerë, që zotëron si askush tjetër mjetet e ironisë.

  490 Lekë
  700 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  490 Lekë 700 Lekë -30% In Stock

  Nëse doni ti largoni lehtësisht mendimet negative që iu vijnë rëndon në kokë gjatë përditshmërisë, dhe të nisni rrugëtimin e harmonisë, nuk ka këshilltar më të mirë sesa Richard Carlson. Ai është një nga këshilluesit dhe motivuesit më të besuar të miliona amerikanëve dhe të lexuesve të tjerë në mbarë botën....

  490 Lekë
  700 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 800 Lekë -30% In Stock

  Në një fshat të varfër të Alentezhos, autori vizaton figura njerëzish, të ashpërsuar nga uria dhe puna, nga dashuria, xhelozia dhe dhuna: bariu i heshtur që sheh botën ti shkërmoqet kur djalli i pëshpërit që gruaja e mashtron; gruaja e Jozefit, e vuajtur deri në pamundësi; Gabrieli i vjetër dhe i mençur, i besuar dhe këshilltar; binjakët siamez Elia dhe...

  560 Lekë
  800 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 050 Lekë 1 500 Lekë -30% In Stock

  Iliada eshte nje nga veprat bazike te letersise boterore, shkruar nga Homeri. Ky botim, i pergatitur nga Onufri, eshte perkthyer mjeshtrisht nga kolosi i shqiperimit Gjon Shllaku.

  1 050 Lekë
  1 500 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë 500 Lekë -30% In Stock

  Makbethi eshte nje nga kryeveprat e letersise boterore qe percjell ne menyre brilante ambicjen e qenies njerezore per pushtet dhe parimin qe qellimi justifikon mjetin kur vjen puna per te marre pushtet.

  350 Lekë
  500 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 800 Lekë -30% In Stock

  560 Lekë
  800 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë 1 000 Lekë -30% In Stock

  700 Lekë
  1 000 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 800 Lekë -30% In Stock

  Në qendër të romanit është familja indiane Ganguli. Fatin e mëtejshëm të kësaj familje, e cila emigron në SHBA, e vendos burri, profesor në një nga Universitetet më në zë të Bostonit. E ngarkuar emocionalisht dhe thellësisht e mprehtë, proza e Jhumpa Lahirit na ofron pamje të përsosura të jetëve dhe karaktereve të personazheve të saj.

  560 Lekë
  800 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  525 Lekë 750 Lekë -30% In Stock

  Korrieri Mishel Strogov arrin te zbuloje planin per pushtimin e Siberise, te cilin e qeveriste vellai i Carit te Madh te Rusise dhe arrin t'iu vihet ne ndihme per te parandaluar planin e fshehte per rrezimin e tij

  525 Lekë
  750 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 800 Lekë -30% In Stock

  “Kështjella Blu - Ëndrra e një gruaje” mbetet një nga romanet më të suksesshme të letërsisë së sotme kanadeze, gjë që e dëshmon numri i lartë i ribotimeve. Gjithashtu libri është përshtatur dy herë; në vitin 1982 është përshtatur në një pjesë muzikore të suksesshme në Poloni dhe dhjetë vjet më vonë dramaturgu kanadez Hank Stinson realizoi një version...

  560 Lekë
  800 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  490 Lekë 700 Lekë -30% In Stock

  Tigri ngrihet përsëri. Sandokan dhe Janez janë kthyer, për të luftuar ndaj padrejtësive dhe armiqve të vjetër. Tremal-Naik vazhdon me fatkeqësitë, kësaj radhe është burgosur padrejtësisht; gjuetari i madh është dëbuar nga India dhe është dënuar përjetë në një koloni. Duke e ditur që mjeshtri i tij është i pafajshëm, Kamamuri harton një plan për ta...

  490 Lekë
  700 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  525 Lekë 750 Lekë -30% In Stock

  Ky roman është i dallueshëm për portret e tij të hollësishëm të popullit, kulturës dhe feve të ndryshme të Indisë.

  525 Lekë
  750 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  490 Lekë 700 Lekë -30% In Stock

  Romani “I rrëmbyeri” i vlerësuar nga Henry James si romani më i mirë i Robert Louis Stevenson-it.  I këndshëm në lexim, romantik dhe i mbushur me rreziqe, “I rrëmbyeri” është një roman klasik i aventurës së lartë së Robert Louis Stevenson-it. I dashur nga gjeneratat, është saga e David Balforit, një trashëgimtar i ri, që xhaxhai i babëzitur e përjashtoi e...

  490 Lekë
  700 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  490 Lekë 700 Lekë -30% In Stock

  490 Lekë
  700 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë 1 000 Lekë -30% In Stock

  “Gruaja me të bardha” i autorit Wilkie Collins, një nga romanet më të njohura në mbarë botën, tanimë vjen në shqip nga Viola Robo.

  700 Lekë
  1 000 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë 1 000 Lekë -30% In Stock

  Doli në qarkullim vëllimi i II i librit “Gruaja me të bardha” një nga romanet më të njohura në mbarë botën. Romani në fjalë është cilësuar edhe si “Trillimi ndjesive” i njohur për përmbajtje elektrizuese, plot suspense dhe të frikshme ndërthurur me intriga, xhelozi, vrasje, tradhëti dhe të tjera. Tema të nxehta edhe në ditët e sotme dhe kjo ndoshta...

  700 Lekë
  1 000 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 800 Lekë -30% In Stock

  560 Lekë
  800 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 800 Lekë -30% In Stock

  560 Lekë
  800 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  420 Lekë 600 Lekë -30% In Stock

  Nje mister shpaloset perpara Davidit, nje muzikanti të talen-tuar dhjetevieçar Pse i ati, nje violinist virtuoz, e ka çuar atë larg qytetenmit? Në kete roman klasik sekretet e fshehura zbulohen hap pas hapi, pikërisht kur babai i Davidit vdes gjate udhëtimit që bën, sëmurë rëndë, per ta kthyer djalin e tij në qytet.

  420 Lekë
  600 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  490 Lekë 700 Lekë -30% In Stock

  Shkruar nga autorja e dashur e romanit “Gra të vogla”, “Tetë kushërinj” është një kryevepër e letërsisë për të rinj. Ky roman i mrekullueshëm u ofron lexuesve të të gjitha moshave një histori frymëzuese rreth rritjes, miqësisë e dashurisë.

  490 Lekë
  700 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë 500 Lekë -30% In Stock

  Kur biznesi i babait të tyre falimenton, gjashtë fëmijët vendosin të ringrenë pasurinë e familjes. Por pavarësisht ideve të shumta për ta realizuar një gjë të tillë, përpjekjet e tyre më shumë i çojnë drejt telasheve sesa përfitimeve.

  350 Lekë
  500 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 25 of 25 items