Demiani View larger

Demiani

Hermann Hesse BLM0860

New product

Përshkrim i shkurtër Jeta e çdo njeriu është rrugëtimi i tij drejt vetes, përpjekja e një udhe, treguesi i një shtegu. Asnjë njeri nuk ka qenë kurrë tërësisht vetvetja; megjithatë, gjithkush përpiqet të bëhet një herë i tillë: budalla apo i mençur qoftë; secili, gjithë sa mundet. Çdo njeri mbart me vete deri në fund mbetjet e lindjes së tij: lëngje sekrecionesh dhe lëvozhga vezësh të një bote të lashtë. Disa nuk bëhen kurrë njerëz, mbeten bretkosa, mbeten hardhuca, mbeten milingona. Disa janë njerëz në bel e lart dhe peshq poshtë. Por të gjithë janë përpjekje të natyrës në drejtim të njeriut.

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951056847

1 150 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages170
ISBN9789951056847
Published year2022
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnna Kove