Peter Camenzind View larger

Peter Camenzind

Hermann Hesse A-008710

New product

Përshkrim i shkurtër

"Peter Camenzind", romani i parë i Hermann Hesse-s, vjen për herë të parë në gjuhën shqipe. Ky nuk është vetëm një rrëfim spiritual që u prin librave të mëvonshëm të Hesse-s, por është një libër tejet personal që shpërfaq rrugën jetësore të vetë shkrimtarit.

More details

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951055659

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Peter Camenzind", i cili, kur u botua, u shit brenda 14 ditësh, është libri më poetik i Hesse-s. Ky është një roman për rrënjët e njeriut (origjinën), për vetminë e artistit, natyrën, primitiven, por më shumë për jetën dhe artin e të jetuarit, të cilin duhet ta mësojmë në mënyrë të vazhdueshme. Romani u përkthye nga Anna Kove.

Data sheet

pages161
ISBN9789951055659
Published year2022
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnna Kove
RomanAutobiografik
I ri1