Reduced price! Ti je e imja View larger

Ti je e imja

Johanna Lindsey A-008426

New product

Përshkrim i shkurtër

Vjen me ne fund romani Ti je e imja i Johanne Lindsey, nje romance historike e cila do t'iu mbaje te fiksuar deri ne faqen e fundit te saj.

More details

507 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928005144
Viti i botimit2022

1 190 Lekë

-15%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nuk ka burrë në botë që të zbutë Aleksandra Rubilovën. Mos-pranimi i palëkundur për t'u martuar i Aleksës, rebeles së papërmbajtur dhe të bukur, e ka mërzitur babain e saj të pafuqishëm. Prandaj, ai sajon një kontratë "të harruar prej kohësh" dhe ia dërgon atë vajzës së tij rebele, kontratë që thotë se Aleksandra është fejuar që në djep me libertinin e hijshëm e të padurueshëm me të cilin ajo duhet të shkojë për t'u martuar në atdheun e tij.

I tronditur që e gjen papritur veten të fejuar, konti Vasili Petrov planifikon ta refuzojë të fejuarën e padëshiruar duke u sjellë si horr, pa ditur që edhe Aleksandra finoke planifikon të njëjtën gjë. Por rruga e mashtrimit nuk është e lehtë dhe kthesat e shumta e të papritura të saj mund t'i çojnë dy bashkudhëtarët mosdashës në një pikëmbërritje krejt të paparashikuar: tek ajo pikë që quhet dashuri e zjarrtë.

REVIEWS

"Johanna Lindsey krijon përralla që bëhen të vërteta."

– Romantic Times

"Johanna Lindsey ka dorë të sigurt kur bëhet fjalë për romancën historike."

– Newport News Daily Press

"Librat e saj kanë ritmin e stilin e duhur dhe përmbajnë personazhe të fuqishme, humor, fabula interesante dhe natyrisht, romancë."

– Cincinnati Enquirer

"Johanna Lindsey na ngazëllen... Ne nuk kemi ç'të bëjmë tjetër veçse të shijojmë humorin dhe fuqinë e rrëfimit."

 – San Diego Union-Tribune

"Argëtim i cilësisë së lartë. Tërheqja dhe joshja e personazheve

të saj janë ngjitëse."

 – Publishers Weekly

"Romancë historike e lezetshme, me kthesë të menduar bukur."

– Booklist

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages428
ISBN9789928005144
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion
I ri1