Categories

Specials

List of products by supplier: Bota Shqiptare

per page
Showing 1 - 32 of 351 items
 • Quick view
  300 Lekë Out of stock

  Ky është një nga librat e pashmangshëm për të nxitur fantazinë dhe botën e aventurës te fëmijët tuaj. Përherë mbetet i rekomandueshëm në të gjitha tekstet jashtëshkollore

  300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  "Ky roman kaleidoskopik të ngazëllen me gjallërinë e protagonistes... Edhe pse jeta e Leilës gëlon nga tragjeditë, Shafaku përqendrohet te besnikëria dhe mirësia e saj, te gëzinmi që ndien ajo nga miqësia dhe te tekat e jetës së Stambollit."

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Vendi më i përbashkët dhe i abuzuar: femrat mendojnë, përpunojnë, reflektojnë, analizojnë (me pak fjalë, ndërtojnë një mal me paranoja) ndërkohë që meshkujt ndjekin instinktin (janë më kafshërorë). Me fjalë të tjera, organi që mbizotëron, varet nga gjinia e personit: Nëse për femrat është truri, që shpesh ushqehet dhe nxitet nga zemra, për meshkujt është...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Pongo dhe Missis kishin një jetë të bukur me kujdesin e përkryer njerëzor, të rrethuar nga dashuria e tyre, qenushët jetojnë në rehati në një shtëpi në Londër bashkë me 15 qenushë të tjerë dalmatë, të dashur dhe të admiruar nga të gjithë. Por ata zhduken një ditë nga shtëpia dhe nuk është në gjendje për ti gjetur as Scotland Yardi. Ky libër është një ndër...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  VRAPO, KËRCE, RRËSHQIT, KACAVIRRU, FSHIHU, ZBULO, SHPIK, NDËRTO, MENDO, SHKRUAJ, ËNDËRRO... - NJË UDHËZUES PËR 50 AVENTURA. 50 misione vetëm për guximtarët e vërtetë. Je gati ta pranosh sfidën?

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Zbavitës, i drejtpërdrejtë dhe praktik, libri "7 Zakonet e adoleshentëve të suksesshëm" është një guidë që të ndihmon hap pas hapi se si të përmirësosh besimin te vetja, të lidhësh miqësi, t'i rezistosh presionit të bashkëmoshatarëve, të arrish synimet, të shkosh mirë me prindërit e shumë më tepër.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Një kokteil shpërthyes suspanse dhe imagjinate Eduart Dutour, ELLE "Guillaume Musso manovron artin e suspansës me efikasitetin e mjeshtërve të trillerave amerikanë" Anne Berthod, L'Express

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Katerina është një vajzë fshati, paksa e hirshme, jo edhe aq mendjehollë dhe pa asnjë dhunti artistike. Me heroinën e saj të këndshme dhe mbresëlënëse, "Abacia e Northangerit" mbetet një nga romanet më të parezistueshme të Xhejn Ostinit.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë Out of stock

  Adami i fshehur është një përmbledhje me rrëfenja onirike, tregime dhe etyde; është një mozaik shkrimesh të shkurtra. Libri është një shembull i rikompozimit të zhanreve, sepse autori shfaq një trajtë të re të rrëfimit, me një zhanër postmodern.

  1 100 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Libri "Agimi" është një meditim mbi kompromisin, justifikimin dhe sakrificat që bën një njeri kur i merr jetën një tjetër njeriu. I pushtuar nga horrori i të kaluarës dhe dilemat shqetësuese të së tashmes, Elisha - një burrë i ri hebre, i mbijetuar i Holokaustit - lufton me fajin, fantazmat dhe Zotin, ndërsa pret orën kur duhet të kryejë ekzekutimin.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky libër është pjesë e serisë së Butchart me fantazitë dhe aventurat në shkollë. Kësaj radhe me zonjushën Xhons ndodh një ndryshim i papritur, saqë nxënësit e saj mendojnë se e kanë pushtuar alienët: Por si ka ndodhur dhe pse? – këto dyshime i gjeni te romani fantastik, një bestseller ndërkombëtar

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Jules Verne, një shkrimtar i njohur francez, i konsideruar si "babai" i fantashkencës. Është autori i dytë më i përkthyer i të gjitha kohëve, menjëherë pas Agatha Christie me 4162 përkthime. Shpikjet e përshkruara në shumë prej librave të tij më të famshëm tashmë janë bërë realitet dhe veprat e tij kanë frymëzuar breza të tërë krijuesish e shpikësish.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Kjo biografi e shkëlqyer e MelaniaTrampit nga gazetarja Mary Jordan, fituese e Çmimit Pulitzer të gazetës "Washington Post", "zbërthen me shkathtësi dhe pa asnjë agjendë Melaninë" (NBC News), e cila ka në Shtëpinë e Bardhë më tepër ndikim nga sa kujtojnë shumë njerëz.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Vepër e dramaturgut të njohur gjerman Bertolt Breht, "Arturo Ui" u shkrua në vitin 1941 dhe tregon për shkëlqimin e Ui, një kriminel i Çikagos. Breht e shkroi veprën për vetëm tri javë ndërkohë që ishte në Helsinki, në pritje të vizës amerikane.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Dashurinë, atë të vërtetën, e ndien kur mbërrin. Të godet në zemër dhe kokë, dhe në atë pikë është tepër vonë: largësia, stuhitë e vogla e të mëdha, asgjë nga këto nuk mund ta ndalë. Dhe është e pamundur të harrosh. E di mirë Leonardi, që e ka ndier t’i përvëlojë lëkurën dhe ende nuk arrin të çlirohet nga kujtimet. Kishte pasur plot gra pas ikjes së...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Një grua e re hedh veten në erë mes një restoranti të mbushur plot në Tel-Aviv. Doktori Amin Xhafari, kirurg izraelian me prejardhje arabe, operon pa pushuar të mbijetuarit e sulmit vetëvrasës.

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Shkrimtari i shumëpëlqyer dhe ilustruesi fitues i Medaljes Caldecott, Dav Pilkey, u jep lexuesve të vegjël një aventurë të mrekullueshme me këtë libër jashtëzakonisht zbavitës, plot veprim dhe që lexohet me lehtësi. Me vizatimet e bukura në çdo faqe, Aventurat e Kapiten Brekushit është një libër i përshtatshëm si për fillestarët ashtu edhe për lexuesit më...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  "Aziatikë çmendurisht të pasur" është romani debutues argëtues që rrëfen për tri familje super të pasura kineze dhe për thashethemet, përgojimet dhe makinacionet që ndodhin kur një nga djemtë më të pasur të Azisë sjell në shtëpi të dashurën e tij KLA (kineze e lindur në Amerikë) për të marrë pjesë në dasmën e vitit.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Përralla tradicionale të rrëfyera përmes tekstesh të thjeshtë dhe lehtësisht të lexueshëm të shoqëruara me ilustrime fort të këndshme. "Të voglat përralla të Mëdha" i ndihmojnë fëmijët të rriten së bashku me librin dhe u mundësojnë prindërve të kalojnë kohë me ta.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ndryshe nga qëndrimet e Athinës zyrtare apo pseudo-shkencëtarëve të indoktrinuar, të cilët ngulmojnë që Greqia nuk pa pasur kurrë ndonjëherë probleme me komunitetet, historiani Jorgos Margaritis sjell fakte mbi të kundërtën, duke dëshmuar kështu ndërhyrjet dhe padrejtësitë që shteti grek ka kryer ndaj minoriteteve ndër vite dhe diskriminimin e vazhdueshëm...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Sikur të kishim një botë ideale, shkrimtarja turke Elif Shafak do të merrte shumë më tepër vëmendje për të shkruarin e saj të zellshëm e imagjinativ, e më pak debat për komplikimet politike të veprës... Një vështrim i gjallë mbi familjen dhe Stambollin bashkëkohës nga dy gra të reja, njëra turke e tjetra armeno - amerikane. USA Today

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 980 Lekë 2 200 Lekë -10% In Stock

  Ne kete set librash kemi sjelle dy bestseller-a boterore te viteve te fundit, Shtegu i kripes dhe Gjysma e zhdukur, te cilet kane ardhur ne shqip ne nje kohe rekord nga shtepite botuese Botart dhe Bota Shqiptare.

  1 980 Lekë
  2 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Zbavitu duke lexuar këta libërtha të këndshëm për kafshët. Pastaj ktheji mbrapsht dhe vendosi bashkë për të krijuar pazëllin e kafshëve.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  BIG NETI DO T’UA KALOJË TË GJITHË TË TJERËVE! Do të fitojë apo do të humbë Neti? Do të arrijë atë që do, apo do të dështojë? Apo, do të përfundojë PËRSËRI... në dhomën e dënimit? Por, nuk do të jetë e lehtë. - Ai ka përballë Xhinën, armiken e tij të përhershme, e cila mund të prishë gjithçka!

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kur Luka përballet me Jashtëtokësorët, binjaku i tij i superfuqishëm që vjen nga një dimension tjetër, është shumë i dyshimtë. Askush nuk udhëton në kohë dhe hapësirë pa plan, dhe ky plan zakonisht është i keq. Pra, çfarë kërkon Jashtëtokësori? Dhe pse është kaq i paarsyeshëm IRRITIMI? Nga flokët e tij të Superhero-it tek këpucët e tij me raketa,...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Përralla tradicionale të rrëfyera përmes tekstesh të thjeshtë dhe lehtësisht të lexueshëm të shoqëruara me ilustrime fort të këndshme. "Të voglat përralla të Mëdha" i ndihmojnë fëmijët të rriten së bashku me librin dhe u mundësojnë prindërve të kalojnë kohë me ta.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Mihallaq Qilleri është ndër shkrimtarët që vazhdon traditën e shkrimit të prozës së shkurtër, që nga koha e realizimit socialist deri në ditët tona, duke dëshmuar sakrifica dhe vlera të spikatura narrative, artistike...

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
Showing 1 - 32 of 351 items