Reduced price! Fan Noli Kryeminister View larger

Fan Noli Kryeminister

Grup autorësh A-002774

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri përmban aktet e konferencës shkencore të organizuar së bashku  me Akademinë e Shkencave, të cilat botohen me rastin  e 90-vjetorit të qeverisë të kryesuar prej Fan S. Nolit, në gjysmën e dytë të vitit 1924 dhe 50-vjetorit të vdekjes, duke sjellë një kontribut të vyer në ndiçimin dhe studimin e mëtejshëm të figurës poliedrike të Fan Nolit me këndvështrime të reja, gjykime mbi dobësitë dhe prurjet e çmuara historike të sjella nga ky kryeministër i kësaj epoke në historinë shqiptare.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928172464

616 Lekë

-23%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Publikut të gjerë i jepet shansi që përmes këtyre shkrimeve të marr informacion dhe fakte të reja historike, për ngjarje të nxehta të zhvillimeve politike në vend, në kohën kur veproi Fan Noli, duke  iu dhënë mundësinë për të riparë mjaft ngjarje të veprimtarisë së tij si kryeministër, në një kënd vështrim të ri, që hedhin mendime me vlerë studimi dhe rishikimi.

Botimi  me prurjet studimore që sjell, i shërben historisë dhe kulturës kombëtare,  ngjall interes dhe hap dritare për mjaft ngjarje historike në të cilat veproi ky kryeministër gjatë shërbimit në Shqipëri, ai përcjell mesazh  dhe për brezin e ri.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages235
ISBN9789928172464
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë