Bonjour d’Albanie, Luan Rama Shiko më të madhe

Bonjour d’Albanie, Luan Rama

Luan Rama LUR0018

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori, permes letrave dhe ditareve të tyre, është përpjekur të japë dëshmi të vetë francezëve për këtë luftë, mendimet dhe ndjenjat e tyre për shqiptarët dhe Shqipërinë, deri në ditën e Amnistisë dhe fundit të Luftës së Madhe, siç quhej në atë kohë.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët292

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Mirëdita Shqipëri" është një libër historik, në gjuhën shqipe, mbi zhvillimin e Luftës së Parë Botërore në Shqipëri me hapjen e "Frontit të Lindjes" ku Armata Franceze e Lindjes e gjeneralit Sarrail zbarkoi në Selanik dhe ushtria franceze u vendos në zonën e Korçës, Pogradecit, Devollit, etj. Përmes shumë dëshmive dhe kujtimeve të mbledhura në botime të ndryshme, e pasuruar kjo me shumë fotografi të kohës, jepen jo vetëm zhvillimet luftarake por dhe përshkruhet gjendja shpirtërore e ushtarëve franceze si dhe bashkëpunimi i çetave shqiptare me batalionet franceze.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët292
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri