Reduced price! Udhëtim në Athinë dhe në Konstantinopojë View larger

Udhetim ne Athine dhe ne Konstantinopoje

Luan Rama A-001705

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër do të gjeni kujtimet e piktorit të famshëm francez të shekullit të XVIII i cili udhëtoi nëpër Ballkan dhe takoi Ali Pashë Tepelenën në Janinë. Këtu gjenden dëshmi të gjalla historike për shqiptarët. Përmes gjuhës shqipe, në studimin e tij Luan Rama na shpalos gjithashtu jetën e këtij artisti të madh francez

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928003324
Viti i botimit2019

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages280
ISBN9789928003324
Shtëpia botueseVoyage a Athenes et a Constantinople
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLuan Rama
I ri1