I ri Udhëtim në Athinë dhe në Konstantinopojë Shiko më të madhe

Udhetim ne Athine dhe ne Konstantinopoje

Luan Rama A-001705

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër do të gjeni kujtimet e piktorit të famshëm francez të shekullit të XVIII i cili udhëtoi nëpër Ballkan dhe takoi Ali Pashë Tepelenën në Janinë. Këtu gjenden dëshmi të gjalla historike për shqiptarët. Përmes gjuhës shqipe, në studimin e tij Luan Rama na shpalos gjithashtu jetën e këtij artisti të madh francez

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Fletët280
ISBN9789928003324

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët280
ISBN9789928003324
Titulli origjinalVoyage a Athenes et a Constantinople
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLuan Rama