Endrra kineze dhe rruga e Kines View larger

Endrra kineze dhe rruga e Kines

Zhou Tianyong A-004163

New product

Përshkrim i shkurtër

“Ëndrra kineze” përfshin jetesën në zonat urbane, jetën dhe punën që të sjell kënaqësi, siguri sociale, shërbime publike të njëllojta, mjedis të bukur ekologjik, sigurinë e familjes dhe jetë shpirtërore të favorshme, çka në mënyrë kolektive përfaqëson dëshirën e madhe te njerëzve për një jetë më të mirë në të ardhmen, reflekton drejtimin e reformës dhe të progresit shoqëror , si dhe thekson çështjet e jetesës që kanë nevojë të marrin zgjidhje.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286550

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Siç është demonstruar në praktitkat e zhvillimit, rruga e duhur e zhvillimit është një faktor i rëndësishëm drejt realizimit të “ Ëndrrës kineze”.

Rruga dhe metodat e zhvillimit gjatë tri dekadave të fundit, që nga fillimi i reformave dhe hapjes, janë njohur dhe vlerësuar gjerësisht si brenda ashtu edhe jashtë vendi.

Në fakt, Kina ka ndjekur një rrugë produktive zhvillimi duke siguruar një rritje të shpejtë të ekonomisë kombëtare për 30 vjet me radhë, duke e përmirësuar në mënyrë konstante jetesën e qytetarëve dhe rritur në mënyrë të dukshme fuqinë e përgjithshme kombëtare, duke u fokusuar në zhvillimin e produktivitetit; reformimin e sistemit ekonomik shtetëror dhe atë kolektiv, duke rregulluar dhe optimizuar strukturën industriale, duke e shtyre përpara ne mënyrën graduale reformimin e sistemit politik, si dhe duke adoptuar strategjinë e hapjes . . .

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages316
ISBN9789928286550
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici
HistoryBota
I ri1