Mos bëj asgjë & Bëj gjithçka View larger

Mos bej asgje & Bej gjithcka

Zhao Qiguang A-001122

New product

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Viti i botimit2018

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Ne nuk na bie të zgjedhim se kur do të vdesim ose si të vdesim. Por ne mund të vendosim se kur do të jetojmë. Koha është tani. Kap të sotmen dhe mos beso tek e nesërmja. Përjetësia nuk nis pas vdekjes. Ajo shtrihet në të gjithë kohën e jetës sonë. Ne jemi tani brenda saj. Ne mund ta kemi atë, në qoftë se heqim dorë nga aftësia jonë e përfytyruar për të kontrolluar jetën.

Hëna shndrit mbi dëborë; një planet lëviz përreth një ylli; një vrimë e zezë gëlltit një yjësi. Ne s’mund të ndikojmë mbi këto dukuri të mëdha dhe pajtohemi me to. Jeta jonë e përditshme është pjesë e gjithësisë, sikurse çdo pikë e vogël e ujit të oqeanit pasqyron diellin e stërmadh. Ne nuk mund ta ndryshojmë orbitën e diellit, ne nuk mund të vendosim as për gjithçka në jetën tonë. Prandaj duhet të pranojmë dhimbjen, të çmojmë gëzimin dhe të vlerësojmë jetën tani.”

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages370
RedaktoriMariana Ymeri
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKujtim Ymeri
HistoryBota
I ri1