Mbamendjet e mia View larger

Mbamendjet e mia

At Pierbattista Grumelli A-004613

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër sjell historinë rreth 35-vjeçare të misioneve franceskane në Shqipëri në periudhën 1873 – 1898. Misionari Apostolik në Shqipëri, At Pierbattista Grumelli ka mbajtur shënime gjatë asaj periudhe dhe i ka shkruar në një ditar, të cilat vijnë të përkthyera nga Prof. As. Dr. Vincens Ndoc Marku, ndonëse ka pasur edhe ndonjë mangësi në dokumentet që janë gjetur në Milano. Ky libër sjell edhe të dhëna historike me vlerë mbi zhvillimin e Shqipërisë në atë periudhë

14 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697907

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages210
ISBN9789995697907
Published year2019
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVincens Marku
I ri1