Shqypnija serafike View larger

Shqypnija serafike

At Marjan Prelaj A-004610

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër vjen për herë të parë për lexuesit shqiptar; Ajo është shkruar që në vitin 1971 nga autori dhe është konceptuar si një punim mbi misionin shëtitës në Shqipëri për Urdhrin Franceskan. Frati Marjan Prelaj është pak i njohur por ai ka kontribute të shquara për historinë e Shqipërisë që nga viti 1912 dhe në vijim.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697921

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Në këtë libër autori i është referuar teksteve burimore të historisë së franceskanëve dhe të asaj kombëtare. Sic del qartë edhe nga ky libër, autori i njeh shumë mirë këto burime dhe punon në mënyrë serioze në to për të sjellë aspekte të panjohura të rolit të Franceskanëve për zhvillimin shpirtëror, kulturor dhe politik të Shqipërisë. Vepra vjen tek lexuesi sipas versionit origjinal, me pak ndryshime ku sipas Botuesit ka pasur kryesisht gabime ortografike. Përmes këtij libri realizohet edhe dëshira e autorit për të dëshmuar trashëgiminë e fuqishme të Franceskanëve për Kishën Katolike dhe për Shqipërinë në përgjithësi.

 

 

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages202
ISBN9789995697921
Published year2019
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1