Shkrimet e Shen Franceskut te Asizit View larger

Shkrimet e Shen Franceskut te Asizit

Shen Francesku i Asizit A-004607

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vjen si ribotim i vitit 23004, duke përmirësuar përmbajtjen, anën gjuhësore dhe cilësinë e botimit. Ky botim hidhet në qarkullim me rastin e 800 vjetorit të lëvizjes franceskane në Shqipëri 1219-2019.

More details

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697839

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Në këtë libër vjen jeta e gjallë dhe legjendat e Shën Franceskut, themeluesi i lëvizjes Franceskane që në shekullin e XIII, e cila pati një zhvillim të jashtëzakonshëm edhe në Shqipëri, qoftë si lëvizje fetare, por edhe si angazhim social-kulturor dhe historik. Këtu janë përfshirë letra, predikime, liturgji dhe momente të historisë së Franceskut të Azisit.

 

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages208
ISBN9789995697839
RedaktoriFlutura Mezini
Published year2019
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Topalli
I ri1