Aventurat e Tom Sojerit View larger

Aventurat e Tom Sojerit

Mark Twain A-005086

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër do lexuar përpara se të rritemi më tej! Rrituni me Tomin!

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN97899956086805

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Tashmë ai zbuloi diçka me të vërtetë të re: se të japësh fjalën a të betohesh se nuk do ta bësh diçka, mund të të shtyjë më shumë që ta bësh atë gjë.”

Ky roman është paraqitja idilike e fëmijërisë së djaloshit Tom Sojer, për të cilin nuk ka mbetur fëmijë që të mos ketë dëgjuar. Aventurat e panumërta nëpërmjet të cilave kalon ai, megjithëse mund të thuhet se janë përvoja nga vetë jeta e Mark Tueinit, lexohen si magjishëm, pasi janë mbushura plot mistrecëri dhe energji djaloshare.

Aventurat e tij me Hakëllbëri Finin shkojnë gjersa të zbulojnë vrasësin, Xho Indianin, i cili kryen një krim të rëndë, për të hedhur kështu hapin e parë drejt botës së të rriturve.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages302
ISBN97899956086805
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiSilvester Manaj
I ri1