Reduced price! Kush e hëngri akulloren View larger

Kush e hengri akulloren

Tasim Gjokutaj TO0384

New product

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena

340 Lekë

-15%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kush e hëngri akulloren?

Na ish në pyll

një ëmbëltore,

bënte shurup

dhe akullore

me manaferra

me copa borë;

...Eh, sa të mira!...

Të gjithë që vinin,

buzët lëpinin...

 

Një ditë, kur dielli,

që lart nga qielli,

kish larë me rreze

fusha, bregore,

na shkon Arushi

në ëmbëltore

e na kërkon

dy akullore:

- Teta, m'i jepni

ju kësaj radhe

një kaq të vogël,

një kaaaaaaq të madhe!

 

- Po si i do,

more Arush,

në gotë,

a në kaush?

 

- Të voglën,

në kaush sa gishti,

të madhen,

në kaush sa qypi...

Të voglën vetë

do ta lëpij,

të madhen mamit do t'ja çoj

mu në shtëpi!

 

- Të lumtë, Arush,

të lumtë, - i thanë,

- që ke kujdes

dhe për mamanë!

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages128
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë