Princi dhe i varfri View larger

Princi dhe i varfri

Mark Twain BDR054

New product

Përshkrim i shkurtër

Angli, shekulli VI: ne te njejten dite, lindin dy femije ne kushte sociale krejt te ndryshme. I pari, Eduardi i VI, djali i mbretit Henriku i VIII dhe trashegimitar i fronit; i dyti, Tom Kenti, djali i nje krimineli dhe i destinuar te jetoje ne mjerim. Kur rriten , dy djemte takohen dhe te lodhur nga lloji i jetes qe benin, duke qene shume te ngjashem ne pamjen fizike, shkembejne rolet.

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621162

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

E gjithë vepra e Mark Twain frymëzohet nga ngjarje dhe vende ku jetoi apo vizitoi, ndaj konsiderohen si autobiografike. Vepra e tij ndahet përgjithësisht: përshtypjet e udhëtimit, kujtimet e fëmijërisë dhe rinisë së hershme, narracionet satirike të përshtatura në Mesjetë dhe Rilindje.

Data sheet

pages240
ISBN9789995621162
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë