Aventurat e Hakelberi Finit - Dritan View larger

Aventurat e Hakelberi Finit - Dritan

Mark Twain A-006130

New product

Përshkrim i shkurtër

Kush dëshiron të jetojë për mrekulli në një shtëpi, të veshë rroba të bukura e të pastra, t’ia kalojë mirë e bukur e të shkojë për çdo ditë në shkollë? Ndoshta të gjithë, përveç djaloshit Hakëlberi Fin.

More details

94 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621018

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Haku sillet poshtë e lart dhe në qejf të vet gjatë rrjedhës së Misisipit. Bashkë me të është edhe Xhimi, skllavi zezak që bredh me të duke shijuar jetën e lirë. Por jeta nuk është kaq e thjeshtë për dy miqtë e pandarë. Përveç aventurave dhe ndodhive qesharake e të pabesueshme, jeta u fal atyre dhe plot telashe. Janë gjithashtu edhe 300 dollarë që presin për cilindo që kap Xhimin e gjorë…

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages240
ISBN9789995621018
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDritan Koka