Mark Twain

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 18 of 18 items
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Kush dëshiron të jetojë për mrekulli në një shtëpi, të veshë rroba të bukura e të pastra, t’ia kalojë mirë e bukur e të shkojë për çdo ditë në shkollë? Ndoshta të gjithë, përveç djaloshit Hakëlberi Fin.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  765 Lekë 900 Lekë -15% In Stock

  Është shumë e vështirë që të gjesh një fëmijë që të ketë kaluar moshën e fëmijërisë pa Tom Sojerin. Nëse je prind, këtë libër duhet ta lexosh edhe vetë, por duhet t’ia rekomandosh edhe fëmijës tënd.... Ç’pret!

  765 Lekë
  900 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ky libër do lexuar përpara se të rritemi më tej! Rrituni me Tomin!

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Një jetim i cili jeton me tezen e tij Poli dhe që gjithnjë hyn në telashe. Ka një zemër fisnike dhe di të jetë shok i mirë. Me të, gjithçka është aventurë.

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  950 Lekë In Stock

  Shtepia botuese Albas sjell ne treg permbledhjen e plote te Tom Sojerit, ne nje botim special per biblioteken e femijes tuaj

  950 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Është një libër për një djalë të ri që rritet anës lumit të Misisipit. Historia është vendosur në një qytet fiksional, i frymëzuar nga qyteti i lindjes së autorit.Tom Sojeri jeton me tezen e tij Poli dhe me gjysmë-vëllain Sid.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Shkruar në fund të karrierës së Twain-it, "Ekstraktet nga Ditari i Adamit" u botuan së pari në 1897 dhe "Ekstraktet nga Ditari i Evës" në vitin 1905. Adami i Twain ishte bazuar në veten e tij ndërsa Eva ishte modeluar pas gruas së tij Livy. Ishte e përshtatshme që këto dy ese të bashkoheshin së bashku në një paketë.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Adventures of Huckleberry Finn (often shortened to Huck Finn) is a novel written by American humorist Mark Twain. It is commonly used and accounted as one of the first Great American Novels. It is also one of the first major American novels written using Local Color Regionalism, or vernacular, told in the first person by the eponymous Huckleberry "Huck"...

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  “Princi dhe i varfri” është përpjekja e parë e Mark Tuein për të lëvruar fiksionin historik. E vendosur në vitin 1547, kjo është historia e dy djemve të rinj, të cilët janë identikë në paraqitje: Tom Kanti – një varfanjak i cili jeton me babain e tij abuziv, dhe Princi Eduard, djali i mbretit Henri VIII.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Angli, shekulli VI: ne te njejten dite, lindin dy femije ne kushte sociale krejt te ndryshme. I pari, Eduardi i VI, djali i mbretit Henriku i VIII dhe trashegimitar i fronit; i dyti, Tom Kenti, djali i nje krimineli dhe i destinuar te jetoje ne mjerim. Kur rriten , dy djemte takohen dhe te lodhur nga lloji i jetes qe benin, duke qene shume te ngjashem ne...

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 280 Lekë In Stock

  Në një hotel në Paris, në një mbrëmje të vitit 1879, Mark Tueini po qëndronte bashkë me vajzat e tij, të cilat iu lutën që t’u rrëfente një histori. Duke zgjedhur një skicë prej një reviste nga ku t’ia nisnin, Tueini zu t’u rrëfente historinë e Xhonit, një djali të varfër që zotëronte disa fara magjike, i cili e gjen veten përballë kërkesës për të...

  1 280 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  HarperCollins is proud to present its new range of best-loved, essential classics. Raising the timeless and universal l issues of prejudice, bravery and hope, the Adventures of Huckleberry Finn was and still is considered the great American novel.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  During their adventures around the Mississippi River, Tom and his friend Huckleberry find out a lot about the real world of adults – emotions and superstitions, murder and revenge, starvation and slavery.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock
Showing 1 - 18 of 18 items